{{hotelDetails.HotelIntroTitle}}

Sağlığın ve Güzelliğin Başladığı Yer... 3500 m2 alanda hizmet veren SPA & THERMAL merkezimizde hem vücudunuzu hem de ruhunuzu dinlendirebileceksiniz. Branşlarında uzman, tecrübeli ve yakın ilgili ekibimiz sayesinde yaşamın tüm stresli anlarından uzaklaşacak, kişiye özel bakımlarla Uzakdoğu'nun egzotik SPA keyfini yaşayacaksınız. Kişisel bakım ve masaj odalarımızda, anti-stresten selülite, lokal ağrılardan cilt sorunlarına kadar her türlü sorununuzu size özel hazırlanan programlarımız ile çözerek, sağlık ve güzellik vaat ediyoruz. Çeşme'nin şifalı TERMAL SULARI ile kendinizi yenilemenin, FITNESS bölümünde formda kalmanın tam zamanı.

BU ARADA ÇOCUKLARI DA KIŞ AYLARINDA UNUTMADIK.


Aileler spa ve termal keyfini yaşarken çocuklar Mini Aqua Toy City'nin keyfine varacak. ( Kaydıraklar, Filler, Palyaçolar, Korku Tüneli ) Ruhunuza keyifli dokunuşlar ile güzelliğinizi tazeleyin… Termal Havuz - Thalasso Havuz - Vücut ve Cilt Bakımları - Masajlar ( Bali, Thai, İsveç, Hint…) Havuzlarımızda hijyen ve sağlık açısından bone kullanılmaktadır. Günün tüm yorgunluğunu üzerinizden alacak Sauna, Türk Hamamı, Thalasso Havuz, Termal Havuz, Kapalı Mini Aqua Çocuk Havuzu ile günü birlik fırsatlarımız dan yararlanabilirsiniz. Hafta içi günü birlik giriş kişi başı 50.00 TL, hafta sonu günü birlik giriş kişi başı 60.00 TL dir.

MASAJ NEDİR?


Tarihin en eski dönemlerinde, birçok uygarlık binlerce yıl, fiziksel, zihinsel ve ruhsal rahatsızlıkları gidermek amacıyla çok değişik tarzlarda masajlar uygulamışlardır. Günümüzün hızlı temposunda çoğu zaman unuttuğumuz bu şifalı dokunuş, aslında güçlü bir iyileştiricidir.

* Stres hormonlarını azaltır.

* Depresyonu yatıştırır.

* Bağışıklık sistemini güçlendirir.

* Ağrıları azaltmaya yardıma olur.

AROMA TERAPİ MASAJI :

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farklı amaçlar için elde edilmiş yağlar, masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.THAİ MASAJI:

Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılmaktadır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.BALİ MASAJI:

Bali Masajı tekniği aromaterapi yağları eşliğinde uzun, esnek ve etkili dokunuşlar ile vücudunuza uygulanır. Dinlendirici ve rahatlatıcı “Geleneksel Bali Masajı” ile Uzakdoğu'nun holistik felsefesini hissedeceksiniz. Geleneksel Bali masajı, vücudunuzda kan, oksijen ve enerji akışını hızlandırmak için uygulanır ve vücuda derin bir rahatlama getirir. Orta şiddetteki darbelerle ve baskı noktalarıyla orta bir basınç kullanılarak adele tabakalarının altına ulaşılır. Bu masaj enerji merkezlerini dengelemeye ve iç sisteminizin entegresyonunu iyileştirmeye yardımcı olur.

 

SICAK TAŞ MASAJI:

Sıcak taş masajı, düz ve pürüzsüz ısıtılmış taşlarla yapılan bir masaj türüdür. Bu masajda genelde bazalt ve siyah volkanik taşlar kullanılır ve bu taşların çoğu ısıyı absorbe edebilme özelliğine sahiptir. Taşla verilen ısı hem rahatlatır hem de kas ağrılarınızın geçmesine yardımcı olur.ANTİ STRESS MASAJI:

Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.DÖRT EL MASAJI:

İki terapistin senkronize olarak ve ahenk ile yaptıkları olağanüstü Dört El Masajı deneyimini siz de yaşayın. Dört el masajı iki kişinin uygun ve uyum hareketleri ile masaj yaptıran kişinin vücudunda iki çift elin ahenk ile dans edişi de diyebiliriz. Bu dört el masajı hizmetinin en büyük amacı ise iki farklı kişinin aşırı yüklenmiş elektriği tek bir masaj ile bertaraf etmeyi hedefler. Vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar. Dört el masajını diğer masajlardan ayıran en önemli özellik; masajı yapan terapistlerin aynı anda ve senkronize bir şekilde hareket ediyor olmasıdır. Dört el masajımızda, iyileştiren dokunuşlar ve huzur dolu bir ortamda kendinizi rahatlamış ve yenilenmiş hissedeceksiniz.LOMİ LOMİ MASAJI:

Lomi Lomi Masajı Amerika ve Avrupa'da hızla yayılan 80 dakikalık bir masaj tekniğidir. Ruh ve bedeni aynı derecede dinlendiren bu terapi, geleneksel olarak Hawai adalarındaki şamanist “Kahuna” şifacıları tarafından “tapınak masajı” olarak özellikle üst yöneticilere ve krallara yapılırdı. Lomi Lomi Masajı sıcak aromatik yağlar ile uzun uzun rahatlatıcı masaj hareketleri, çok yavaşça ve saygılı yapılan mobilizasyon teknikleri ile uygulanmaktadır. Eski Hawai “Huna” felsefesine göre, her insanın içinde problemlerini çözebilen pozitif güçler vardır. Lomi Lomi Masajı bu pozitif enerjileri uyandırmayı yardımcı olur.REFLEKSOLOJİ:

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.BÖLGESEL MASAJLAR :

 Baş - boyun, ense - omuz - sırt, sırt - bel, kol ve bacak gibi bölgelere yapılan ve genellikle bölgesel sorun olan bölgeye yönelik tedavi edici bir masaj uygulamasıdır.HİNT BAŞ MASAJI :

Baş, omuz ve boyun bölgesine özel teknikler ile yapılan Hint baş masajı vücudunuzun fiziksel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğünü bulmasına ve doğal mekanizmasının harekete geçmesine yardımcı olacaktır. Çampisaj üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik öz yağlarla uygulanan; özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.ANTİ SELÜLİT MASAJI:

Lenf sistemini ve kan dolaşımını harekete geçiren bu çok özel bakım, selülit oluşumuna yatkın ve portakal kabuğu görünümündeki bölgelere ağırlık verilerek özel ürünler ile uygulanır. Masaj sonrasında, selülitlerin azalması ve toksinlerin atılmasına yardımcı olan tüm vücuda uygulanacak yosun maskesini tavsiye ederiz.KLASİK TÜRK HAMAMI (KESE KÖPÜK MASAJI) :

Klasik Türk Hamamı'nda uygulanan bakımla cildinizin yumuşaması ve toksin atması sağlanır. Keseleme işlemi kan dolaşımını hızlandırırken aynı zamanda da cildin pürüzsüz olmasını sağlar, vücudunuz ölü hücrelerden arındırılır ve gözeneklerin açılması sağlanır. Keseden sonra yapılan sabun masajı ile bakım tamamlanır.

 

 

VÜCUT BAKIMLARI

ÇAMUR BAKIMI :

Çamur Bakımı; Vücuttaki toksinleri atarken cildin kalitesinde gözle görülür bir farklılık yaşatan çamurlu vücut bakımında ölü deniz çamuru kullanılır. Bu mineral zengini ürün, vücuttaki ölü hücrelerinin atılmasını sağladıktan sonra uygulanarak, termik sıcaklık veren ısı battaniyesi ile kombine edilir.DENİZ TUZU PEELİNG:

Vücudunuzu ölü deriden arındırmak için muhteşem bir terapi. Deniz tuzu ve özel aromaterapi yağları ile tüm vücudunuza uygulanacak Deniz Tuzu Peelingi ile cildinizin derinlemesine nefes aldığını hissedeceksiniz.YOSUN BAKIMI :

Deniz yosunu vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Pudra şeklindeki yosunun sıcak su ile yapılan maskesi tüm vücuda uygulanır. Yosun uygulaması ile vücudunuz toksinlerden arınacak ayrıca zayıflama veya selülit tedavisinde de çok iyi sonuçlara ulaşacaksınız.

 

CİLT BAKIMI

KLASİK CİLT BAKIMI :

Arındırıcı cilt bakımı, diğer tüm spesifik cilt bakımlarına başlamadan önce uygulanması gereken temel cilt bakımıdır. Cilt tipinize en uygun genel temizleme işlemi içeren bakım sonrasında estetisyenimizin size önereceği cilt bakımının çok daha etkili olmasını sağlayacaktır.ÖZEL CİLT BAKIMI :

Antiseptik ve dengeleyici bir bakım olan özel cilt bakımı ile özellikle aşırı yağ üretimi yapan ciltler için etkili ve derinlemesine temizleme işleminden sonra cildin nem dengesini ayarlayarak fazla sebum salgılarını stabilize eder. Pürüzsüz ve ışıl ışıl bir cilt sizi saracak.ANTİ - AGE CİLT BAKIMI:

Vücudumuzda özellikle cilt içinde doğal olarak bulunan destek lifleri kolajen ve elastin üretimine yardımcı olur. Marine Hyaluronic Acid molekülleri ve Marine Silicium bileşimi ile ciltte hyaluronic asit sentezi desteklenir. Kırışıklıklarda düzelme,ciltte yoğun yenilenme, toparlanma ve sıkılaşma izlenir.

Eklem ağrıları ve hareket kısıtlamaları, romatoid artrit, M. Bechterew Metabolik kemik rahatsızlıkları

Kas ve bağ dokusu rahatsızlıkları (Fibromiyozit, Miyogeloz vb.) Kemik erimesi (Osteoporoz)

Omurganın bel ve sırt ağrıları (Siyatalji-Lumbalji-Lumbal Diskopati) Artroz

Ameliyat sonrası tedaviler, kan dolaşım problemleri, dermotolojik hastalıkların tedavisinde faydalıdır.

Çeşme’de yüzeye çıkan sıcak sular, kaynağın derinliğine göre sodyum ve klorürün baskın iyon olduğu su tipinde olup daha derinden alınan örnekler deniz suyu niteliğindedir. Su ortalama 42 ila 61 °C’ye çıkar. Ph değeri 6.5 – 6.7 arasındadır. Otelimizin suyu 35 ila 38 °C'dedir.

Ilıca Spa ıslak alan kullanımında mayo kullanımı zorunludur.

Havuz kullanımları öncesinde duş alınmasını ve hijyen paspasını kullanılması önemle rica ederiz.

Havuzlarımızda bone kullanımı sağlık ve hijyen acısından zorunludur.

Havlu,terlik ,peştemal gibi ürünleri spa resepsiyon dan temin edebilirsiniz.

0/12 yaş grubu çocuklar sadece çocuk havuzundan yararlanabilir.

Çocuklarınızın sorumluluğu siz değerli misafirlerimize aittir.

Sağlık problemleriniz varsa lütfen resepsiyonu ve görevlileri bilgilendiriniz.

Sağlığınızla ilgili yaşanabilecek olumsuzluklardan otelimiz sorumlu değildir.

Değerli eşyalarınızı odalarınızda bulunan şifreli dolapta muhafaza etmenizi rica ederiz.

Spa alanı içerisinde telefonla ve yüksek sesle konuşulmamasını rica ederiz.

Masaj ve bakımlarda tarafımızca verilen tek kullanımlık çamaşır giyme zorunluluğu vardır.

Spa merkezimize olan yoğun ilgiden dolayı önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Rezervasyon saatinden en az 15 dakika önce SPA resepsiyonunda hazır olunmasını rica ederiz.

Geç gelinmesi durumunda gecikme süresinin masaj süresinden kesileceğini belirtmek isteriz.

Aç veya tok olmanız sizi terapi süresince rahatsız edebilir. Bu sebeple terapi saatinden en az 2 saat önce yemek yemenizi tavsiye ediyoruz.

Bakımınız için belirli bir zaman dilimi size özel rezerve edilmektedir. Bu nedenle randevunuzu değiştirmek veya iptal ettirmek isterseniz, lütfen 4 saat öncesinden SPA resepsiyonunu bilgilendiriniz.

Günün tüm yorgunluğunu üzerinizden alacak Sauna, Türk Hamamı, Thalasso Havuz, Termal Havuz, Kapalı Mini Aqua Çocuk Havuzu ile günü birlik fırsatlarımızdan yararlanabilirsiniz.

Hafta içi günü birlik giriş kişi başı 50.00 TL, hafta sonu günü birlik giriş kişi başı 60.00 TL dir.

MASAJ

Uzak doğulu Profesyonel masözlerimiz sizi günün yorgunluğundan kurtarmak için geleneksel masajlarını uyguluyorlar. Tarihin en eski dönemlerinde, birçok uygarlık binlerce yıl, fiziksel, zihinsel ve ruhsal rahatsızlıkları gidermek amacıyla çok değişik tarzlarda masajlar uygulamışlardır. Günümüzün hızlı temposunda çoğu zaman unuttuğumuz bu şifalı dokunuş, aslında güçlü bir iyileştiricidir.

TERMAL HAVUZ

Çeşme Ilıca termal suyu Türkiye'nin en değerli su kaynaklarından birisidir. 375 m2 büyüklüğündeki termal havuzumuzun derinliği 1,20 cm'dir. Termal suyun şifasını jakuzi eşliğinde Ilıca Spa Center'da yaşamaktan keyif alacaksınız.

ÇOCUK HAVUZU

620 m2 alana kurulu 0,60 cm yüksekliğinde ve 320 m2 hacmi bulunan çocuk havuzumuz kaydırakları, korku tüneli ve oyuncaklarıyla kış aylarında Mini Aqua Toy City olarak hizmet vermektedir.

THALASSO HAVUZU

Derin deniz suyunun doğrudan ve sürekli çekilerek vücut ısısına kadar ısıtılması ve özel jakuzili havuzlarda terapiye sunulmasıdır. 170 m2 büyüklüğünde 1,40 cm derinliğinde olan thalasso terapi havuzu kan dolaşımının düzenlenmesine yardımcı, toksin atıcı, sindirim ve dolaşım sistemini düzenleyicidir.

TÜRK HAMAMI

Türk kültüründe önemli bir yeri olan hamamlarımız dünyada en çok bilinen kültürel miraslarımızın başında geliyor. Hamamlar günlük yaşamın vazgeçilmezi ve bir sosyalleşme aracı olarak Osmanlı döneminden günümüze kadar gelmiştir. Şimdi gelin kültürümüzü; hamamları, kese & köpük ritüellerini tüm renkliliği ile Ilıca Spa Center'da yaşayın.

SAUNA

Sıcak ve kuru havanın bulunduğu, misafirlerin rahatça edebilecekleri kadar büyüklüğü olan, ahşaptan yapılmış sıcak hava banyosudur. Sauna, size taze bir görünüm kazandırır. Gözeneklerin açılmasıyla ve derinizin temizlenmesiyle sağlıklı ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz.

FITNESS CENTER

Tatilinizde formda ve sağlıklı kalmak için modern teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılmış Ilıca Fitness Center'dan faydalanabilirsiniz.

Get better rates or book using Jumeirah Sirius Points

Tell me more +Show Less -

{{Property.SearchTitle}} {{Property.CheckInDateText}} - {{Property.CheckOutDateText}}{{Property.NightsText}}

{{Rate.DailyRateText}} {{Rate.Currency}} {{Rate.DailyRate | number:2}} {{Rate.RoomPlanName}} {{Rate.EarnSiriusPoints}}

{{Rate.NightsText}}{{Rate.Currency}}{{Rate.TotalAmountAfterTax | number:2}}{{Rate.TaxesAndFeesText}}

{{Rate.PriceBreakDownText}}

  • {{Rate.BestAvailableRateText}}{{Rate.Currency}}{{Rate.DailyRate | number:2}}
  • {{Rate.DailyTaxText}}{{Rate.Currency}}{{Rate.DailyTax | number:2}}
  • {{Rate.TotalRateText}}{{Rate.Currency}}{{Rate.DailyTotalRate | number:2}}

{{Rate.RoomPlanName}}

{{Rate.TermsAndConditionsHeading}}

Close

{{Property.SearchTitle}}